Seznámíme vás s hudebním skladatelem, který má za sebou bohatou uměleckou činnost. Kromě toho všeho je i autorem hudby CD ROM Slabikář.

Hudební skladatel JINDŘICH KONÍŘ

se narodil v roce 1959 v Praze. Klasická hudba jej oslovila již v útlém věku. 
V lidové škole umění studoval hru na klavír, avšak krátké a jednoduché etudy, které učební osnovy zahrnovaly, mu nestačily. V touze objevit krásy děl autorů klasické hudby si ještě jako dítě Jindřich obstaral partitury děl takových velikánů, jako byli I. Stravinsky, F. Liszt, A. Dvořák, B. Martinů, L. Janáček nebo J.S. Bach. Později pochopil, že hudba může být jedním z prostředků, kterými může projevit své emoce. Jeho autorské prvotiny jsou odrazem dětského pohledu na svět - půvabné melodie jsou jemné a malebné. Hudba jej celého pohltila a už věděl, že se jeho život bez ní neobejde.
Absolvoval Vojenskou hudební školu Víta Nejedlého obor klavír, klarinet
 a hudební teorie
. Během studia napsal mnoho komorních skladeb, klavírních sonát, koncertů, z nichž mezi nejhranější patřil „Třívětý koncert pro pozoun a Velký dechový orchestr“, „Siesta pro dva vokály a orchestr“, či dechový kvintet „Musica“.
Po úspěšném zakončení studia se rozhodl na konzervatoři studovat ještě kompozici a dirigování u pánů profesorů S. Jelínka, K. Fialy, V. Neumanna a H. Macourka. V tomto období se ucházel o členství ve Svazu mladých českých skladatelů.
Důležitým mezníkem v jeho životě byl rok 1985, kdy pobýval pracovně v Řecku. Tam získal první zkušenosti se zahraničními hudebníky a dostal příležitost psát hudbu pro film.
S filmovou hudbou souvisí i jeho působení v německém Krefeldu, kde složil hudbu pro dva filmy společnosti Bavaria Film Mnichov: „Licht über dem Wasser“ a „SECO PERU“ (film režiséra R. Saxera).
Pobyt v zahraničí ho inspiroval ke studiu hry na syntetizátor a sequencer a široké spektrum možností, které nabízí užití různých zvuků, jej inspirovalo při tvorbě nových skladeb. To ovlivnilo jeho dosud klasickou tvorbu. Pro svůj cit pro krásu, čistotu zvuku a harmonii našel společného jmenovatele – hudba NEW AGE. 
Od konce roku 1986 působil Jindřich Koníř v Belgii a Holandsku. Belgická společnost B.V.B.A. Jindra Production mu umožnila pobyt a koncertní vystupování pod jménem JINDRA, s nímž se představil i v tamějších médiích rozhlasová stanice BRT2, Signaal, holandská televizní stanice Veronica). V té době vyšlo i jeho první autorské LP „Jindra On The Blue Planet“. Následovalo angažmá v populární skupině INDEED, s níž doprovázel hudební hvězdy po celém světě (Demis Roussos, Petula Clark, Magic Platters, Donna Lynton, Piere Cartner atd.)
Koncem roku 1990 se vrátil do Prahy a začal ukoncertovat s populární kytaristkou a zpěvačkou Lenkou Filipovou. Svou hrou a aranží se spolupodílel na CD Concertino II ( PHILIPS). Spolu s Lenkou Filipovou se objevil i v německé televizní stanici Bayerischen Rundfunk München.
V roce 1991 vydal Jindřich Koníř své další autorské CD „The Best Relaxation“, jímž se prezentoval i v českých televizních stanicích. Televizní stanice ČT1 a ČT2 dodnes často používají jeho podkladovou hudbu v dokumentárních filmech.
V roce 1994 mu nabídla spolupráci švýcarská firma AWIKA – TRANSMUSIC, u které vydal další CD v kolekci „Healing Sounds“ s názvem „The Mystery Of Life“. V té době ho o koncertování požádal kyperský manažer a producent George Evlogimenos. Dvouhodinový program o cestování světem a duší měl u posluchačů úspěch. V roce 1996 s ním vystoupil i v kyperské televizní stanici SIGMA a v několika rozhlasových stanicích (např. PROTO 1,2).
Program o cestování světem i duší byl v roce 1998 nakonec prezentován i ve formě 2CD pod názvem: „JOURNEYS“.

V září letošního roku se stal Jindřich Koníř nositelem prestižní „Světové ceny Antonína Dvořáka“ za vynikající přínos umění v oblasti hudby. Tato světová cena mu byla slavnostně předána prezidentem Masarykovy akademie umění panem
 Dr. Miroslavem Klivarem a zástupcem Evropské unie umění JUDr. Karlem Kučerou.
V současné době Jindřich Koníř připravuje své další autorské CD, tentokráte však se světoznámou mezzosopranistkou, paní Virginií Walterovou. 

JINDŘICH KONÍŘ miluje kromě hudby i život. Trvalou inspirací jeho skladatelské činnosti jsou děti. Vztah k dětem, symbolu nevinnosti, duševní čistoty a lásky, se odráží ve skladbách věnovaných dětskému pěveckému sboru Prážata. Připravované CD s „Prážaty“, plné veselých písniček 
s vtipnými texty pana Jiřího Bryana, je určeno nejen malým posluchačům.
Jindřich Koníř spolupracuje s Klinikou dětské onkologie FN Motol, kde se snaží zpříjemnit pobyt malým pacientům. Své zkušenosti a znalosti ale předává i mladým nadaným hudebníkům.

K dnešnímu dni je jeho autorská hudba zaznamenána na cca 35-ti CD nosičích.